سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ
بهترینْ مردانگی، نگهداشتِ دوستی است . [امام علی علیه السلام]

هدفمندی یارانه ها؛ چرا تا حالا؟!!

ارسال‌کننده : نمازگزار در : 89/10/8 1:33 عصر

سلام اجرای مرحله نهایی قانون هدفمندی یارانه ها شروع شد. اما وقتی فواید اجرای صحیح این قانون رو میشنویم، یه سوال خیلی اساسی و مهم برامون پیش میاد و اون هم این که: این قانون چرا تا حالا اجرا نشده بود؟!

نکته جالب هم اینه که تمامی مسئولین دولت های قبلی در زمان تصدی مسئولیت و بعد از آن، به فواید این طرح اذعان کرده بودند و با حسرت، فقط آرزوی اجرای اون رو زیر لب زمزمه می کردن!

ولی به نظر من عدم اجرای این طرح تقصیر رئیس جمهورهای قبلی نیست بلکه تقصیر قانون اساسی است!!! صبر کنید توضیح بدم اون وقت شما هم نطرم رو تائید می کنید.

تقصیر اون دولت ها چی بوده که طبق قانون اساسی، به صورت میانگین سالانه یک انتخابات در این کشور برگزار می شه و از طرف دیگه، وظیفه اصلی بعضی رئیس جمهورها رای آوردن اعضای حزبشون در انتخابات های مختلف است. از چند سال قبل هم انتخابات شورای شهر اضافه شد تا زمان توجه به این قانون حیاتی و زیربنایی، فقط در آخرین مصاحبه های رئیس جمهورها به عنوان آرزو و رویا مطرح بشه!

وقتی این همه انتخابات داریم و رئیس جمهور هم باید برای رای آوردن خودش و حزبش برنامه ریزی کنه، دیگه وقتی برای اجرای قانونی به این حجم عظیم کار و هماهنگی براشون باقی نمی مونه!

سال اول دولت که صرف تعیین وزرا می شه، سال دوم سال انتخابات شورای شهر، بعد انتخابات مجلس، دوباره انتخابات دولت و ...

به خاطر همین است که حضرت آقای جوادی در یکی خطبه های نمازجمعه فرمودند: حزب سم است. این دولت به جای تامین منافع حزب خودش و دار و دسته اش و نگرانی برای رای آوردن، به منافع کشور فکر می کنه.

البته ملت بزرگ و همیشه در صحنه ایران این قدر فهیم هستند که هوشمندانه با این طرح برخورد کنند و آن ها که فکر می کردند این طرح باعث نارضایتی و رویگردانی مردم میشه، حقیقتاً ملت رو نشناختند. نشونه اش هم رای آقای احمدی نژاد در انتخابات دهم در کنار اجرای سهمیه بندی بنزین در دولت نهم.
کلمات کلیدی : احمدی نژاد، قانون هدفمندی یارانه ها

<      1   2   3