سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ
آن که خود را پیشواى مردم سازد پیش از تعلیم دیگرى باید به ادب کردن خویش پردازد ، و پیش از آنکه به گفتار تعلیم فرماید باید به کردار ادب نماید ، و آن که خود را تعلیم دهد و ادب اندوزد ، شایسته‏تر به تعظیم است از آن که دیگرى را تعلیم دهد و ادب آموزد . [نهج البلاغه]

سفرهای هدفمند استانی

ارسال‌کننده : نمازگزار در : 90/1/18 7:36 عصر

چند ماهی از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها میگذره. این قانون با اشکالات و کمبودهای خیلی کمتر از اون چیزی که بعضیها فکر می کردند، داره اجرا می شه.

اجرای این قانون با آرامش و ثبات خاصی در کشور همراه بود که باعث موفقیت بیشتر این پروژه شد. ولی قطعا یک اقدام دولت در اجرای خوب این قانون، خیلی مهم بود و اون هم، سفرهای استانی بود.

تصور بفرمایید چقدر تفاوت است بین کسی که فقط در نهاد ریاست جمهوری می نشیند در کنار گل و بلبل حرف خود را به مردم می زند با کسی که خودش به میان مردم می آید و ساعت ها با آنان سخن می گوید و حرف دلشان  می شنود و خستگی ناپذیر پیگیر خواسته هایشان است.

وقتی مردم در جریان این سفرها، که تعدادشان بسیار زیاد است، از فواید و لزوم این قانون مطلع می شوند، قطعا با این برنامه همراهی و همکاری می کنند.

قطعا سفرهای استانی آقای رئیس جمهور، تاثیر شگرفی بر دید مردم نسبت به دولت و برنامه های دولت دارد.
کلمات کلیدی : احمدی نژاد، هدفمندی یارانه ها، سفر استانی، دولت نهم، دولت دهم، محمود احمدی نژاد

هدفمندی یارانه ها؛ چرا تا حالا؟!!

ارسال‌کننده : نمازگزار در : 89/10/8 1:33 عصر

سلام اجرای مرحله نهایی قانون هدفمندی یارانه ها شروع شد. اما وقتی فواید اجرای صحیح این قانون رو میشنویم، یه سوال خیلی اساسی و مهم برامون پیش میاد و اون هم این که: این قانون چرا تا حالا اجرا نشده بود؟!

نکته جالب هم اینه که تمامی مسئولین دولت های قبلی در زمان تصدی مسئولیت و بعد از آن، به فواید این طرح اذعان کرده بودند و با حسرت، فقط آرزوی اجرای اون رو زیر لب زمزمه می کردن!

ولی به نظر من عدم اجرای این طرح تقصیر رئیس جمهورهای قبلی نیست بلکه تقصیر قانون اساسی است!!! صبر کنید توضیح بدم اون وقت شما هم نطرم رو تائید می کنید.

تقصیر اون دولت ها چی بوده که طبق قانون اساسی، به صورت میانگین سالانه یک انتخابات در این کشور برگزار می شه و از طرف دیگه، وظیفه اصلی بعضی رئیس جمهورها رای آوردن اعضای حزبشون در انتخابات های مختلف است. از چند سال قبل هم انتخابات شورای شهر اضافه شد تا زمان توجه به این قانون حیاتی و زیربنایی، فقط در آخرین مصاحبه های رئیس جمهورها به عنوان آرزو و رویا مطرح بشه!

وقتی این همه انتخابات داریم و رئیس جمهور هم باید برای رای آوردن خودش و حزبش برنامه ریزی کنه، دیگه وقتی برای اجرای قانونی به این حجم عظیم کار و هماهنگی براشون باقی نمی مونه!

سال اول دولت که صرف تعیین وزرا می شه، سال دوم سال انتخابات شورای شهر، بعد انتخابات مجلس، دوباره انتخابات دولت و ...

به خاطر همین است که حضرت آقای جوادی در یکی خطبه های نمازجمعه فرمودند: حزب سم است. این دولت به جای تامین منافع حزب خودش و دار و دسته اش و نگرانی برای رای آوردن، به منافع کشور فکر می کنه.

البته ملت بزرگ و همیشه در صحنه ایران این قدر فهیم هستند که هوشمندانه با این طرح برخورد کنند و آن ها که فکر می کردند این طرح باعث نارضایتی و رویگردانی مردم میشه، حقیقتاً ملت رو نشناختند. نشونه اش هم رای آقای احمدی نژاد در انتخابات دهم در کنار اجرای سهمیه بندی بنزین در دولت نهم.
کلمات کلیدی : احمدی نژاد، قانون هدفمندی یارانه ها، یارانه نقدی، هدفمندی

<      1   2   3