سفارش تبلیغ
صبا
[ کمیل پسر زیاد گفت : امیر المؤمنین على بن ابى طالب ( ع ) دست مرا گرفت و به بیابان برد ، چون به صحرا رسید آهى دراز کشید و گفت : ] اى کمیل این دلها آوند هاست ، و بهترین آنها نگاهدارنده‏ترین آنهاست . پس آنچه تو را مى‏گویم از من به خاطر دار : مردم سه دسته‏اند : دانایى که شناساى خداست ، آموزنده‏اى که در راه رستگارى کوشاست ، و فرومایگانى رونده به چپ و راست که درهم آمیزند ، و پى هر بانگى را گیرند و با هر باد به سویى خیزند . نه از روشنى دانش فروغى یافتند و نه به سوى پناهگاهى استوار شتافتند . کمیل دانش به از مال است که دانش تو را پاسبان است و تو مال را نگهبان . مال با هزینه کردن کم آید ، و دانش با پراکنده شدن بیفزاید ، و پرورده مال با رفتن مال با تو نپاید . اى کمیل پسر زیاد شناخت دانش ، دین است که بدان گردن باید نهاد . آدمى در زندگى به دانش طاعت پروردگار آموزد و براى پس از مرگ نام نیک اندوزد ، و دانش فرمانگذارست و مال فرمانبردار . کمیل گنجوران مالها مرده‏اند گرچه زنده‏اند ، و دانشمندان چندانکه روزگار پاید ، پاینده‏اند . تن‏هاشان ناپدیدار است و نشانه‏هاشان در دلها آشکار . بدان که در اینجا [ و به سینه خود اشارت فرمود ] دانشى است انباشته ، اگر فراگیرانى براى آن مى‏یافتم . آرى یافتم آن را که تیز دریافت بود ، لیکن امین نمى‏نمود ، با دین دنیا مى‏اندوخت و به نعمت خدا بر بندگانش برترى مى‏جست ، و به حجّت علم بر دوستان خدا بزرگى مى‏فروخت . یا کسى که پیروان خداوندان دانش است ، اما در شناختن نکته‏هاى باریک آن او را نه بینش است . چون نخستین شبهت در دل وى راه یابد درماند و راه زدودن آن را یافتن نتواند . بدان که براى فرا گرفتن دانشى چنان نه این در خور است و نه آن . یا کسى که سخت در پى لذت است و رام شهوت راندن یا شیفته فراهم آوردن است و مالى را بر مال نهادن . هیچ یک از اینان اندک پاسدارى دین را نتواند و بیشتر به چارپاى چرنده ماند . مرگ دانش این است و مردن خداوندان آن چنین . بلى زمین تهى نماند از کسى که حجّت بر پاى خداست ، یا پدیدار و شناخته است و یا ترسان و پنهان از دیده‏هاست . تا حجّت خدا باطل نشود و نشانه‏هایش از میان نرود ، و اینان چندند ، و کجا جاى دارند ؟ به خدا سوگند اندک به شمارند ، و نزد خدا بزرگمقدار . خدا حجتها و نشانه‏هاى خود را به آنان نگاه مى‏دارد ، تا به همانندهاى خویشش بسپارند و در دلهاى خویشش بکارند . دانش ، نور حقیقت بینى را بر آنان تافته و آنان روح یقین را دریافته و آنچه را ناز پروردگان دشوار دیده‏اند آسان پذیرفته‏اند . و بدانچه نادانان از آن رمیده‏اند خو گرفته . و همنشین دنیایند با تن‏ها ، و جانهاشان آویزان است در ملأ اعلى . اینان خدا را در زمین او جانشینانند و مردم را به دین او مى‏خوانند . وه که چه آرزومند دیدار آنانم ؟ کمیل اگر خواهى بازگرد . [نهج البلاغه]

انصاف داشته باشیم

ارسال‌کننده : نمازگزار در : 91/1/1 6:20 عصر

سلام. سال نو مبارک.
دوستان! بیایید انصاف داشته باشیم. این همه به احمدی نژاد بد و بیراه نگیم. انسان بی ایراد که فقط معصومین هستند.
در دامی که دشمنان آقای احمدی نژاد برای او و مهمتر از او، برای ما پهن کردند، نیفتیم. مخالفان احمدی نژاد می دانند اگر او توانست کاری بکند و به موفقیتی برسد پشتش به حمایت های مردم و راهبری های حضرت رهبر گرم بود ولی با این حجم طوفانی شایعات، سعی کردند حمایت مردم را بگیرند و احمدی نژاد را در ذهن مردم خراب کنند البته تا حدی هم توانستند.
جملاتی که در زیر می آید نه صحبت های یک عارف است و نه سخنرانی یک عالم.
صحبت های احمدی نژاد است در پیام نوروزی. همچین فردی که اینطور با امام زمانش نجوا می کند، شایسته این همه تهمت ها و افتراهای جورواجور ما هست. 

السلام علیک یا ربیع الانام و نضره الایام تو بهترین حالی
چه خوش خوانده‌اند ترا که بهاری تو بهترین حالی
رمز عبور لیله و راز طلوع نهاری تو بهترین حالی
رویای منی، تو آرزوی جهانی تو بهترین حالی 
تو مبدأای، تو مقصدی، راهی تو بهترین حالی
تو سرودی، زمزمه‌ای، فریادی تو بهترین حالی
تو دانه‌ای، جوانه‌ای، درخت پاک حیاتی تو بهترین حالی
هماره خرّم و سبز، گل همیشه بهاری شوق دیدار روی تو
تفسیر عمر من است سلام بر تو ای بهار مردمان
سلام بر تو ای خرّمی دوران

اگر از اقتصاد هم می گویید قطعا وضع الآن خوب نیست ولی بدتر از گذشته هم نیست؛مگر بهشت تحویل آقای احمدی نژاد دادند که الآن بدترش کرده باشد.
نکند قدر نعمات خدا را ندانیم و به روزی بیفتیم که آرزو کنیم ای کاش رئیس جمهورمان لااقل محرم و نامحرمی را رعایت کند.
کلمات کلیدی : احمدی نژاد، خاتمی، شعر، امام زمان، انصاف، محمود احمدی نژاد، سیدمحمدخاتمی، رهبری و احمدی نژاد، احمدی نژادی، رئیس حمهور، ریاست جمهور